Czego można się spodziewać po zabiegu odtworzenia włosów

Czego można się spodziewać po zabiegu odtworzenia włosów

Poddanie się operacji odtworzenia włosów to poważna decyzja. Chcesz wiedzieć, czego możesz się spodziewać po operacji. Na szczęście jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby się przygotować.

Chirurgia

W zależności od rodzaju operacji, którą masz, możesz odczuwać pewien dyskomfort po zabiegu. Środek przeciwbólowy lub sedacja dożylna mogą to wyeliminować.

Lekarz może chcieć sprawdzić Cię kilka razy po zabiegu, aby upewnić się, że gojenie przebiega prawidłowo. Możesz również doświadczyć drętwienia w okolicy. Jest to normalne i zwykle ustępuje w ciągu kilku miesięcy.

Po kilku miesiącach przeszczepy zaczną odrastać. Tempo wzrostu będzie się różnić w zależności od makijażu anatomicznego i rodzaju operacji, którą miałeś. Zazwyczaj przeszczepy będą odrastać z prędkością 1/4 do 1/2 cala na miesiąc.

Niektóre osoby mogą doświadczyć nagłej utraty włosów w miejscu, gdzie znajdują się przeszczepy. Jest to tak zwana utrata szokowa. Nie jest to trwałe i nie wpływa na ogólny wynik zabiegu. Może również wystąpić infekcja folliculitis, która jest stanem wpływającym na mieszki włosowe. Jeśli to nastąpi, antybiotyki mogą pomóc w jego złagodzeniu.

Tydzień do 10 dni po zabiegu, możesz zauważyć pewne skorupkowanie lub swędzenie na skórze głowy. Może również wystąpić strupek, który jest obecny przez 7 do 10 dni. Strupek ten jest zwykle przykryty włosami i nie jest widoczny, gdy patrzysz w lustro.

Należy unikać uciążliwych czynności przez pięć do siedmiu dni po zabiegu. Jest to spowodowane tym, że podnoszenie ciężarów może negatywnie wpłynąć na proces gojenia. Z tego samego powodu należy również unikać sportów kontaktowych.

Strupki

Podczas uzupełniania włosów na skórze głowy mogą pojawić się strupy. Są one częścią procesu gojenia i mogą pomóc w ochronie przeszczepów włosów podczas gojenia. Strupki te powinny odpaść po kilku dniach. Ważne jest jednak, aby utrzymywać je w czystości, aby zapobiec infekcji.

Strupki mogą być początkowo niewygodne. Ważne jest, aby regularnie myć skórę głowy delikatnym szamponem i unikać ich zbierania lub drapania. Możesz również zastosować sól fizjologiczną w sprayu, aby pomóc utrzymać skórę głowy w stanie nawilżenia.

Jeśli wystąpi swędzenie lub podrażnienie, odwiedź lekarza, aby sprawdzić ten obszar. Twój chirurg przeszczepu włosów powinien być w stanie dać ci lepsze zrozumienie, czego się spodziewać.

Jeśli nie możesz odwiedzić lekarza, przez kilka dni stosuj się do jego zaleceń. Delikatny masaż na przeszczepionym obszarze może wspomóc proces gojenia, a także zmniejszy powstawanie strupów.

Aby przyspieszyć ten proces, należy stosować się do zaleceń udzielanych przez chirurga. Może być zalecane nałożenie na przeszczepy gęstej odżywki nawilżającej. Pomocne może być również moczenie głowy w ciepłej wannie przez 45 minut.

Najlepiej masować obszar dawczy na skórze głowy, zanurzając go w wannie. Należy również masować przeszczepy olejkiem dla niemowląt. Masowanie przeszczepów oliwką dla niemowląt może pomóc w zmniejszeniu strupów.

Obrywanie strupów może być szkodliwe dla przeszczepów włosów. Ponadto, zbieranie strupów może prowadzić do infekcji.

Leki

Niezależnie od tego, czy poddajesz się przeszczepowi włosów, czy jesteś po prostu ciekawy, możesz mieć obawy co do tego, jakie leki są odpowiednie. Dobrą wiadomością jest to, że można wziąć swój wybór z mnóstwa opcji. W kontekście najbardziej popularnych przeszczepów włosów na świecie, nie brakuje opcji leczenia utraty włosów. Dobrą wiadomością jest to, że można oczekiwać, aby zbierać nagrody w krótkim czasie. Dla większości pacjentów pełny powrót do zdrowia trwa zazwyczaj tydzień lub dwa. W przypadku niektórych pacjentów, pełny powrót do zdrowia może trwać nawet miesiąc. Niezależnie od długości okresu rekonwalescencji, korzyści są warte czekania. W końcu korzyści medyczne związane z przeszczepem włosów mogą być znaczące, szczególnie dla mężczyzn w kwiecie wieku. Przyjmowanie odpowiednich leków może prowadzić do szczęśliwszego i bardziej bezpiecznego pacjenta, jak również bardziej zrelaksowanego pacjenta i lepszych wskaźników zgodności pacjenta. Jeśli rozważasz przeszczep włosów, poświęć czas na zapoznanie się ze wszystkimi informacjami, które będą potrzebne.

Terapia światłem o niskim poziomie

LLLT lub Low Level Light Therapy to bezpieczny i skuteczny sposób na odwrócenie łysienia typu męskiego i innych form utraty włosów. LLLT wykorzystuje długości fal bliskiej podczerwieni do stymulowania mieszków włosowych i promowania uzdrowienia komórkowego. Terapia ta może być stosowana jako samodzielny zabieg lub w połączeniu z innymi terapiami odbudowy włosów.

LLLT jest stosowana w leczeniu przerzedzenia włosów u mężczyzn i kobiet, i jest skuteczna zarówno w przypadku genetycznych, jak i niegenetycznych form łysienia. Może być stosowany w warunkach gabinetowych lub w domu przy użyciu przenośnego urządzenia.

Terapia światłem o niskim natężeniu została pierwotnie opracowana w latach 60. XX wieku. Badacz, Endre Mester, odkrył, że energia lasera może zwiększyć gojenie się ran u myszy. W 1967 roku napromieniował myszy laserem rubinowym o niskiej mocy.

Naukowcy odkryli, że światło lasera zwiększyło metabolizm komórkowy, podniosło tempo naprawy ran i zwiększyło wzrost włosów. Stymulowało również komórki macierzyste, które odgrywają istotną rolę w cyklu włosowym. Ponadto, terapia światłem o niskim poziomie może poprawić gojenie się ran i zmniejszyć stan zapalny.

Terapia światłem czerwonym stymuluje również oddychanie komórkowe i może zwiększyć przepływ krwi do skóry głowy. Może to prowadzić do szybszego wzrostu włosów w obszarze linii włosów i korony.

Stosowanie LLLT jest bezpieczne i ma udowodnioną skuteczność w badaniach klinicznych. LLLT może być stosowany jako samodzielny zabieg, w połączeniu z innymi terapiami odbudowy włosów lub jako leczenie innych chorób skóry.

Unikanie ekspozycji na bezpośrednie światło słoneczne

Wybór odpowiedniej pory roku na przeszczep włosów może mieć wpływ na wynik. Cieplejsze miesiące to optymalna pora roku na przeszczep włosów, a im mniej wilgotna pogoda, tym lepiej. Jednak słońce może mieć negatywny wpływ na przeszczepy, obszar biorcy i zdrowia pacjenta jako całości. Tak więc, unikanie ekspozycji na słońce jest najważniejsze dla pacjenta po operacji. Należy również pamiętać, że ekspozycja na słońce nie jest ograniczona do dnia. Można to osiągnąć za pomocą filtrów przeciwsłonecznych. Odrobina staranności przejdzie długą drogę w dłuższej perspektywie.

Stosowanie filtrów przeciwsłonecznych w celu ochrony swoich nowo przeszczepionych zamków to dobry początek. Na szczęście na rynku dostępna jest niezliczona ilość opcji, od sprayu po przyłbice. Pamiętaj, aby wybrać taką osłonę przeciwsłoneczną, która nie będzie zasłaniać Ci widoku. W końcu chcesz cieszyć się pooperacyjną rekonwalescencją, nie powodując przy tym żadnych szkód dla wspomnianych przeszczepów. Warto również zainwestować w wysokiej jakości kask. Na szczęście, przeszczep włosów może trwać całe życie, ale okropne rozdwojenie końcówek i łysienie mogą odbić się na Twoim zdrowiu. Najlepszym sposobem, aby zapobiec tym problemom jest unikanie wystawiania się na działanie słońca w ciągu dnia i trzymanie się cienia w nocy. Dobrym pomysłem jest również utrzymywanie głowy w cieple i suchości podczas miesięcy zimowych.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *