Jak pozbyć się blizn po trądziku za pomocą olejku bazyliowego

Jak pozbyć się blizn po trądziku za pomocą olejku bazyliowego

Używanie oleju bazyliowego na twarzy to świetny sposób na leczenie trądziku. Ma właściwości antybakteryjne, które pomagają oczyścić skórę. Bazylia jest również dobra dla oczu i może zmniejszyć opuchliznę i suchość.

Oczyszczanie śluzu i flegmy z nosa

Używanie mieszanki olejku bazyliowego, rozmarynu, lawendy, tymianku i innych olejków eterycznych do oczyszczania śluzu i flegmy z nosa może być skutecznym sposobem na oczyszczenie gardła i nosa. Te olejki eteryczne były znane z łagodzenia objawów przeziębienia i kaszlu, a także pomagają zmniejszyć produkcję śluzu. Te olejki mogą być dodane do dyfuzora, aby pomóc promować decongestion.

Innym sposobem, aby pomóc oczyścić śluz i flegmę jest płukanie gardła słoną wodą. Możesz płukać gardło kilka razy dziennie, ale powinieneś uważać, aby nie wydmuchiwać nosa na siłę. Dmuchając zbyt mocno, możesz uszkodzić zatoki lub nawet nabawić się infekcji zatok. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli używasz środka obkurczającego, który może wysuszyć wydzielinę.

Jeśli cierpisz z powodu kaszlu, powinieneś starać się spać podparty w łóżku. Zwiększy to Twój komfort i pomoże złagodzić dodatkowe ciśnienie w zatokach. Może być również konieczne, aby spróbować uniknąć żywności, które powodują podrażnienie nosa, i spróbować jeść więcej owoców i warzyw. Diety, które są bogate w błonnik sojowy i owoce mogą również pomóc w zapobieganiu problemom z oddychaniem. Biorąc leki OTC, takie jak syrop Robitussin, może również pomóc zmniejszyć kaszel. Biorąc antybiotyki mogą być konieczne, jeśli infekcja zatok lub inne choroby podstawowej jest obecny.

Jeśli cierpisz z powodu podrażnienia nosa, możesz spróbować użyć sprayu z solą fizjologiczną, aby oczyścić śluz i flegmę. Upewnij się, że otrzymasz spray, który zawiera chlorek sodu.

Zapobieganie wypadaniu włosów

Posiadanie zdrowej skóry głowy jest pierwszym krokiem do posiadania zdrowej głowy z włosami. Istnieją różne rodzaje infekcji skóry głowy, które mogą powodować poważne wypadanie włosów. Bazylia jest naturalnym środkiem antyseptycznym, który pomaga w leczeniu różnych dolegliwości skórnych. Właściwości antyoksydacyjne bazylii mogą również pomóc w walce z egzemą. Bazylia pomaga również zwiększyć krążenie krwi w obszarze głowy. To lepsze krążenie pomaga odżywiać skórę głowy w sposób, który promuje wzrost włosów.

Bazylia pomaga również obniżyć ciśnienie krwi. To dlatego, że zawiera wysokie stężenie potasu, który jest znany, aby pomóc spowolnić tempo krzepnięcia krwi. Poza tym bazylia zawiera również inne substancje, takie jak witaminy, przeciwutleniacze i fitoskładniki. Te składniki odżywcze mogą pomóc zmniejszyć ryzyko przedwczesnej utraty włosów.

Jest wiele rzeczy, które bazylia może zrobić dla Twoich włosów, ale najlepszą z nich jest prawdopodobnie fakt, że może ona zapobiec wypadaniu włosów. Wykazano również, że bazylia pomaga w innych dolegliwościach, takich jak trądzik i bielactwo. Bazylię można spożywać na wiele sposobów, np. gotując z nią, mieszając ją z miodem i imbirem lub nakładając na włosy. Możesz również zrobić prostą pastę z liści bazylii i nałożyć ją na skórę głowy na kilka minut. Pomoże to promować krążenie w skórze głowy i utrzymać ją w chłodzie.

Unikaj bezpośredniego światła słonecznego po zastosowaniu olejków eterycznych

Stosowanie olejków eterycznych na blizny po trądziku może być skutecznym sposobem leczenia blizn. Ale, należy pamiętać, że niektóre z olejków mogą być światłoczułe. Oznacza to, że ekspozycja na światło UV może spowodować poważne uszkodzenia skóry. Jeśli nie jesteś pewien, jak światłoczułe są twoje oleje, powinieneś starać się unikać bezpośredniego światła słonecznego przez co najmniej 12 godzin po ich zastosowaniu. Pomoże to zapobiec potencjalnym podrażnieniom i przebarwieniom skóry. Jeśli musisz przebywać na zewnątrz, noś ubranie w pełni kryjące, aby uniknąć zbytniej ekspozycji.

Istnieje wiele produktów, które zawierają olejki światłoczułe. Jeśli myślisz o użyciu olejku eterycznego na swoich bliznach potrądzikowych, powinieneś najpierw skonsultować się z lekarzem, aby sprawdzić, których powinieneś unikać.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *