Jak przycinać własne włosy w warstwach

Jak przycinać własne włosy w warstwach

Niezależnie od tego, czy zamierzasz zlecić obcięcie włosów profesjonaliście, czy też zamierzasz ściąć je samodzielnie, musisz pamiętać o kilku wskazówkach. Te wskazówki mogą pomóc Ci w utrzymaniu własnej fryzury bez obaw o jej zniszczenie.

Przycinaj warstwami

Niezależnie od tego, czy chcesz nadać swoim włosom objętość i pełnię, czy też po prostu chcesz dodać nieco pikanterii swojemu wyglądowi, cieniowanie włosów to świetny sposób na uzyskanie fryzury, która podkreśli Twoje cechy. Istnieje kilka kluczowych kroków, które należy wykonać przy cieniowaniu włosów. Pierwszym krokiem jest określenie, jaką część włosów chcesz ułożyć. Możesz zdecydować się na cieniowanie z przodu, z tyłu lub z obu stron. Jeśli nie jesteś pewna, zrób sobie zdjęcie i wykorzystaj je jako punkt odniesienia.

Kolejnym krokiem jest decyzja o długości warstw. Najkrótsza warstwa będzie zazwyczaj poniżej płatka ucha. Możesz ją również wykorzystać jako wskazówkę do zmierzenia pozostałych warstw. Jest to dobry sposób na wyeliminowanie wszelkich widocznych linii. Możesz również sprawić, że Twoje warstwy będą dłuższe niż chcesz.

Po ustaleniu długości warstw, możesz teraz określić kierunek, w którym chcesz ściąć włosy. Zazwyczaj cięcia warstwowe wykonuje się po prawej stronie głowy, ale możesz zdecydować się na cięcie po lewej stronie. To świetny sposób na dodanie warstw do Twoich krótkich włosów.

Cieniowanie jest idealne zarówno dla włosów prostych jak i kręconych. Warstwy to także skuteczny sposób na odświeżenie starej fryzury. Tworzenie warstw jest trudniejsze w przypadku krótszych włosów. Potrzeba dużo praktyki i umiejętności, by uzyskać nienaganną fryzurę cieniowaną. Niezbędna jest również pewna ręka.

Aby przyciąć włosy warstwowo, musisz użyć dobrej pary profesjonalnych nożyczek fryzjerskich. Są one zazwyczaj dostępne w lokalnych sklepach kosmetycznych. Możesz również spróbować użyć nożyczek o wypukłych krawędziach. Wypukła krawędź pomoże Ci uzyskać idealne cięcie warstwowe.

Zanim obetniesz włosy, użyj dobrej jakości szamponu i odżywki. Produkty te pomogą Ci uzyskać czyste cięcie bez uszkadzania skórek. Większość szamponów zawiera podstawowy środek powierzchniowo czynny, który pomaga zapobiegać ścieraniu. Należy również pamiętać o stosowaniu delikatnych ruchów podczas mycia szamponem.

Po użyciu szamponu i odżywki, musisz umyć włosy. Możesz użyć szamponu, który zawiera drugorzędny środek powierzchniowo czynny, który pomaga oczyścić włosy bez ich wysuszania. Możesz również użyć specjalnego szamponu przeznaczonego do pielęgnacji włosów cienkich.

Po umyciu włosów, możesz rozpocząć proces cięcia włosów warstwami. Tradycyjnie, cieniowana fryzura wymaga użycia opaski do włosów. Należy starać się trzymać opaskę jak najbliżej skóry głowy, aby zapewnić, że warstwy będą równe. Jeżeli Twoje włosy są długie, powinnaś zacząć od ramion.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *